Below you will find the scores for the June 2012 Tournament.  We have not gotten the Wrestling and Grappling Score Sheet and will update those scores shortly.

We want to make sure we get the rankings correct so we are checking and double checking everything. Totals for the year will be up soon. In the mean time see where you ranked after the summer tournament.

Coming soon will be a list of Gilland Winners from the past to current.

 

Name School Score Rank
Robert Langerfield Midway 24 1
Raney Cermy Clemmons 23 2
Ruby Gallagher Lewisville 22 3
Olivia Ney Lewisville 19 4
Jake Hobeck Lewisville 18 5
Adam McDuffee Lewisville 18 5
Donovan Allen Lewisville 18 5
Donathan Layell Elkin 17 6
Scott Gilbert Elkin 17 6
Nick Pettenati Lewisville 16 7
Daniel Gilbert Elkin 15 8
Brian Gravely Lewisville 15 8
Helena Epstein Winston-Salem 15 8
Titus Gilbert Elkin 14 9
Jeremy McGuire Elkin 13 10
Michelle Gilbert Elkin 13 10
Darby Allen Lewisville 13 10
Garrett Harp Lewisville 13 10
Wyatt Salus Lewisville 13 10
David Acuna Midway 12 11
Ellizabeth Garcia Midway 12 11
Jonathan Bowman Winston-Salem 12 11
Zachary Wright Clemmons 11 12
Gabby Moses Elkin 11 12
Ginger Gallagher Lewisville 11 12
Danielle Barber Lewisville 11 12
Jim Hobeck Lewisville 11 12
Chris Zendgraft Lewisville 10 13
Thomas Conrad Midway 10 13
Kelsey Rodgers Midway 10 13
Brianna Ebert Midway 10 13
Emily Acuna Midway 10 13
Dustin Pettenati Lewisville 10 13
Austin Johnson Arcadia 9 14
Kyle Dodson Elkin 9 14
Riley Blane Midway 9 14
Tanner Jackson Midway 9 14
Katie Harbaugh Arcadia 8 15
Tanner Jackson Arcadia 8 15
Steve Pretty Clemmons 8 15
Brandon Vaughn Elkin 8 15
Victoria Holmes Elkin 8 15
Jackson Holmes Elkin 8 15
Andrew Walker Elkin 8 15
Jennifer Mounce Elkin 8 15
Sydney Davis Elkin 8 15
Gabe McDuffee Lewisville 8 15
Minh Le Lewisville 8 15
Raeley Atwood Lewisville 8 15
Mollie Gaines Midway 8 15
Meredith Gaines Midway 8 15
Nicholas Garcia Midway 8 15
Stephen Gunter Winston-Salem 8 15
Zach Baker Section 8 8 15
C. T. Young Arcadia 7 16
Michael Ward Arcadia 7 16
Willow Herron Clemmons 7 16
Tucker Holmes Elkin 7 16
Jade Byerly Elkin 7 16
Jesse Wooten Elkin 7 16
Reese Ney Lewisville 7 16
Barry Gilbert Lewisville 7 16
Michael Ward Arcadia 6 17
Morgan Christodoulou Clemmons 6 17
Josh Heffner Clemmons 6 17
Priscilla Holmes Elkin 6 17
Luke Christian Elkin 6 17
Zane Cooper Elkin 6 17
Helen Holmes Elkin 6 17
Donna Davis Elkin 6 17
Lydia Mounds Elkin 6 17
Ethan Caudle Elkin 6 17
Grant Noble Elkin 6 17
Ethan Aaron Lewisville 6 17
Cooper Ney Lewisville 6 17
John Mazzola Lewisville 6 17
Gabrial M Lewisville 6 17
Troy Elbert Midway 6 17
Kat Phillips Midway 6 17
Ty Hess Midway 6 17
Dalton Mendenhall Midway 6 17
Christopher McCartney Section 8 6 17
Sam Burns Section 8 6 17
Sierra Moses Elkin 5 18
Austin Blackburn Elkin 5 18
Austin Cummings Lewisville 5 18
Mitzy Ramos Midway 5 18
Ethan Phillips Midway 5 18
Harrison Copeland Winston-Salem 5 18
Justin Lunsford Winston-Salem 5 18
Michael Icenhour Arcadia 4 19
Josh Haraugh Arcadia 4 19
Anna I Clemmons 4 19
Major Bryant Elkin 4 19
Alyssa Davis Elkin 4 19
Nova Harkinson Elkin 4 19
Ford Holmes Elkin 4 19
Madison Tilley Elkin 4 19
Alexander Mounts Elkin 4 19
Seth Gilbert Elkin 4 19
Jordan Rasmick Elkin 4 19
Camille Mounce Elkin 4 19
Boris Sisak Lewisville 4 19
Madison Jackson Lewisville 4 19
Anton Sisak Lewisville 4 19
Alex Upton Midway 4 19
Chris Sweeny Midway 4 19
Colson Sink Midway 4 19
Luke Gaines Midway 4 19
Rylan Brown Midway 4 19
McKenna Sink Midway 4 19
Chloe Goolsby Midway 4 19
Hunter Hamrick Midway 4 19
Matthew Garcia Midway 4 19
Chris Wiles Midway 4 19
Anna Pricilla Midway 4 19
Kobin Bowman Winston-Salem 4 19
Aiden Koontz Winston-Salem 4 19
Jason Bjerregaard Winston-Salem 4 19
Josh Bowman Winston-Salem 4 19
Corey Webb Winston-Salem 4 19
Anna Winston-Salem 4 19
Nicholas Faramiko Winston-Salem 4 19
Thomas Leonard NDYWC 4 19
Robert Langefeld NDYWC 4 19
Brian Byrd NDYWC 4 19
Brady Everhart NDYWC 4 19
Matthew Walker Section 8 4 19
Josh Whitman Section 8 4 19
Mattie Walker Section 8 4 19
Liz Blake Section 8 4 19
Matthew Young Dovenport 4 19
Thierry Washington Sun Valley 4 19
Stu Stovall Elkin 3 20
John Hicks Elkin 3 20
James Holmes Elkin 3 20
Lena Leatherman Elkin 3 20
Destiny Christian Elkin 3 20
Logan Cothren Elkin 3 20
Darren Brown Elkin 3 20
Alex Gentry Elkin 3 20
Clint Atwood Lewisville 3 20
Jake Blackwell Lewisville 3 20
Chris Wiles MIDWAY 3 20
Chris Rogers Midway 3 20
Cole Miller NDYWC 3 20
Colton Craver NDYWC 3 20
Tyler Stevens NDYWC 3 20
Luke Benton NDYWC 3 20
Jonathan Weaver NDYWC 3 20
Jesse Miller Section 8 3 20
Blake Fahey Section 8 3 20
Jeremiah Baker Section 8 3 20
Kyle Davenport Boggs 3 20
Chuck Young Arcadia 2 21
James Duffy Elkin 2 21
Daren Brown Elkin 2 21
Holly Vaughn Elkin 2 21
Nick S Midway 2 21
Julian Nowak NDYWC 2 21
Thomas Crater NDYWC 2 21
Ethan Chandler NDYWC 2 21
Will Blanton NDYWC 2 21
Devin Stevens NDYWC 2 21
Matthew Darr Section 8 2 21
John Wood Section 8 2 21
Justin Christian Elkin 1 22
Tamor T Lewisville 1 22
Rachel Rose Midway 1 22
Derek Mendenhall Midway 1 22
Daniel Langefeld NDYWC 1 22
William Blake NDYWC 1 22
Jesse Ledford NDYWC 1 22
Austin Weaver NDYWC 1 22
Shawn Nobis Section 8 1 22

 

Thank you again for you patience. This is quite an undertaking and we will get it right.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2018 American Martial Arts Association | Site by Kevin O'Neill